Bylinky pro imunitu i zdraví Imunita po covidu Přírodní lékárna

Čištění a posílení plic po prodělaném Covidu

Na internetu jsem posbírala tipy na regeneraci plic, které se osvědčily jednotlivým lidem. Každý člověk je ale individuální jedinec a proto nelze jeden způsob doporučit všem. Pokud se rozhodnete některou radu  pro sebe využít, nastudujte si, prosím, více informací. Nemíchejte moc bylinek dohromady a nezapomínejte, žádná bylinka by se neměla používat dlouho.

BYLINY NA ČIŠTĚNÍ, POSÍLENÍ A OCHRANU PLIC

Bylinné čaje:  měsíček, lékořice, plicník – hojivé a uklidňující,

Kozlík – pro dobrý spánek 

Šalvěj – čistící

Sléz, divizna, podběl – odhlenění

Černucha setá – olej z černého kmínu – antioxidant – užívá se nejlépe s bílkovinami, které zlepšují vstřebávání

Oregáno, dračí krev, křídlatka japonská – antivirotické bylinky

Artemisia annua – Pelyněk roční – má čistící a posilující účinky a tlumí křeče. 

Pulmoran – směs bylin

BYLINNÉ EXTRAKTY

Vironal ( Energy ) – přispívá k posílení orgánových systémů, které se setkávají s vnějšími patogeny jako první. Dýchací systém a trávící systém.





Mukolit ( Naděje ) – směs na podporu plic a zvýšení imunity

ČÍNSKÁ MEDICÍNA

MEDICINÁLNÍ HOUBY

Cordyceps – zmírní únavu a dodá energii, dále pak posiluje imunitní systém, pomáhá snižovat stres, reguluje krevní tlak a působí proti zánětům a infekcím.

AJURVÉDA

Covid–19 je větrovitý virus, vnášející do člověka Vítr.  A daří se mu dobře ve větrovitém prostředí, ve větrovitém období, to je podzim a začátek zimy nebo ve větrovitém životním stylu. Větrovitý životní styl je strach, úzkost, shon, zmatek, nejistota, nevyspání.

Koronavirus se v těle člověka usazuje v dutinách hlavy a v krku na sliznicích. Pak proniká do plic. Proto pro ochranu sliznic a proniknutí do těla je vhodný výplach nosu konvičkou se slanou teplou vodou

 Z ájurvédských prostředků jsou vhodné: Tulsi, Triphala, Neem, Jastimadhu a přípravky na posílení imunity.

Chyawanprash –  kombinace více než 40 bylin a rostlinných extraktů. Hlavní složku tvoří Amla, známá také jako Amalaki, či Emblika lékařská (jedná se o dřeň z plodů indického angreštu) který má vysoký obsah vitamínu C (20-30x více, než pomeranč).

Similar Posts

Napsat komentář