Články o imunitě Imunita Imunita ducha Imunita po covidu Psychosomatika

Myšlením ke zdraví

Slovo uzdravuje

MUDr. Jan Hnízdil, vystudovaný lékař s mnohaletou praxí, pracoval na Fakultní klinice a léčil jak nejlépe uměl, zatímco jeho spolužáci si budovali kariéru a jsou přednosty věhlasných jmen. Pacienti se mu však vraceli. Postupně tedy poznal, že samotná klasická léčba nestačí, a začal působit celostní medicínou. S pacienty si povídal, dokázal jim klást takové otázky, až sami přišli na to, že lidské tělo má samouzdravující schopnost, kterou lze probudit správným slovem.

Potom měl se svým přístupem k pacientům tak rozdílný úspěch, až se znelíbil požadovaným standardům na počet uzdravených pacientů, a musel opustit kliniku. Založil si vlastní ordinaci, kde nyní léčí nemocné lidi celostním způsobem.

„Stal jsem se vlastně ´venkovským lékařem´,“ říká o sobě Hnízdil. To má svou váhu a tradici, protože venkovští lékaři znali neméně tři generace každé rodiny v oblasti, kde působili, a dokázali tak lépe diagnostikovat rodinné indispozice. Lékař se dotazuje na vztahy v rodině, rodinné anamnézy, věk apod. Lidé hledají odpovědi, ptají se také sami sebe, a ve značné míře se uzdravují.

Psychoimunita

Podle Hnízdila může nemoc vstoupit do našeho těla, jestliže jsme v nepohodě, ve stresu, v depresi. Denně se setkáváme s útoky různých virů, bakterií, v nás, okolo nás, a ony neškodí, pokud je naše imunita kvalitní.

Pokud jsme uvolnění, v pohodě, udržujeme si pozitivní přístup, tak nemoc se nám spíše vyhne.

Celostní medicína léčí i nemoci, které jsou z hlediska alopatické medicíny nevyléčitelné. Proto je pro nás důležité udržovat psychoimunitu, a tím se nemoci vyhneme. Imunita je schopnost lidského těla a vede k samouzdravení. Hnízdil ve své praxi radí lidem, co mají dělat, aby byli zdraví.

Současná situace by nemusela být tak úzkostná, pokud by média již více než rok nechrlila zastrašující zprávy, které denně informují o počtu nakažených, o počtu úmrtí. Do podvědomí lidem pak přechází stres, strach, deprese. Ty pak způsobí, že lidé snadněji onemocní, a pak máme plné JIP, chápe Hnízdil.

Zprávy z médií oslabují imunitu, drtí lidi sledující zprávy, jež způsobují devastaci obranyschopnosti a zdraví celé populace.

„Pokud by média podávala reálné informace a rady, jak čelit nemoci, jak posilovat imunitu – nejsme tam kde jsme,“ je přesvědčen Hnízdil.

Ale trvá to už rok, je záhadou, proč se média nepoučila?

Ovšem, dnešní přístup většiny médií není založen na novinářské etice, ale je založen na upoutávání pozornosti čtenářů za každou cenu: pišme cokoliv, co vyvolá zájem, co upoutá pozornost. Není to neznalost, ale vědomá aktivita, jak to dál nést, přisypávat – neinformují reálně. Jde o pandemii strachu šířenou médii. A potom se stres se šíří exponenciálním způsobem.

Pro lidi a jejich vnímání nebo podvědomí jsou to ohrožující informace. Vyvolávají stres, strach – a potom oslabují jejich imunitní systém.

„Vaše nemoc je informace, že takhle už dál žít nemůžete.“

V celostní medicíně lékař vždy lidem radí, jak být aktivní, aby odbourali stres, tj. věnovat se koníčkům, venkovním aktivitám, pohybovat se na vzduchu a také udržovat kvalitní vztahy.

Dnešní situace – smeteny veškeré aktivity. Média vytváří pandemii strachu

Když lékař lidem radí, aby neseděli u PC, u televize, aby četli kvalitní literaturu, chodili ven, setkali se s přáteli – v dnešní době se právě tyto rady staly nepoužitelné.

Protože vládní nařízení požaduje, aby lidé seděli doma, pracovali v home office: – seďte doma, nevycházejte, čekejte na vakcínu a testy.

Testování zdravých lidí

Lidé nejsou nakažení, jsou jen pozitivně testovaní. Podle Hnízdila pozitivní test ještě nevypovídá, že je člověk nakažený, nakažlivý, nemocný. Testy mají nulovou výpovědní hodnotu.

Avšak podle nařízení vlády je pouhá samotná pozitivita doprovázena veškerými zákazy, uzavřením a izolací, přestože člověk nemá příznaky a není zasažen nemocí.

Hnízdil doporučuje testovat pouze lidi, kteří mají potíže. To se neděje. Jakmile má někdo pozitivní test, dostane zákaz vycházet, karanténu, izolaci.

Doporučuje chránit ohroženou skupinu lidí, a tu zdravou a v produktivním věku nechat v klidu pracovat, děti jít do škol.

Stát by se měl postarat o skutečně nemocné lidi, a nedělat pacienty ze zdravých lidí.

Virus existuje, ale je zveličován

MUDr. Hnízdil ví a věří, že virus existuje. Nepopírá jej. Sám nemocí COVID-19 prošel – pozitivně testován, když ztratil čich. Tehdy zavřel svou ordinaci a 14 dní ležel. Potom šel do práce.

Tak to fungovalo donedávna, než byla vyvolána hysterie, je přesvědčen o běžném domácím léčení nemocí.

Nesouhlasí s opatřeními vlády. Lidé jdou hned do nemocnice, kde se mohou nakazit.

Každá choroba začíná v našem životě – podle stavu člověka: „Nemoc je informace o tom, že člověk dělá ve svém životě nějakou chybu.“

Diagnóza vládních opatření

Hnízdil diagnostikoval také českého premiéra Andreje Babiše. Podle jeho diagnózy největším strachem je stižen premiér. Veškerá opatření dělá veden strachem.

Již na podzim 2020 desítky odborníků sepsaly petici lékařů proti represivním vládním opatřením. Jejich argumentace vychází z domácí i zahraniční literatury, odkazů.

Za petici se postavili odborníci:

MUDr. Lad. Fiala, MUDr. Radkin Honzák, MUDr Kateřina Lucká, MUDr. Jan Hnízdil, Bc. David Petrásek, Prof. MUDr. Pirk, CsC, Doc MUDr Roman Šmucler, MVDr Jiří Urbánek, MBA, MUDr. Ivan Vondřich.

Znění petice uzavírají slovy:

„Vraťme život do normálních kolejí s tím, že zkušenosti z posledních měsíců pomohly lidem více přemýšlet o zdravém způsobu života a vlastních schopnostech převzít za sebe odpovědnost.“

Pečlivě připravené video Igora Chauna k petici bylo smazáno a někteří petenti obviněni ze šíření zdravotních dezinformací.

„Lidé, kteří se snaží nové video šířit, například na diskuzních serverech Seznamu, jsou, s odvoláním na šíření dezinformací, blokováni a mazáni. V médiích má zelenou informacemi nabité povídání evolučního biologa Jardy Flégra s kocourem Micíkem,“ uvádí Hnízdil ve svém blogu.

„On line prezentace Vládi Čížka před petičním výborem sněmovny se nakonec 30. 3. 2021 přece jen uskutečnila. V poklidné atmosféře se jí zúčastnilo deset poslanců. Nikdo neměl zásadní připomínky. Informaci o zablokování prezentace na youtube přešli poslanci mlčením. Petice byla všemi hlasy přijata. Prakticky to neznamená vůbec nic. Petice skončí v šuplíku. Jedině snad, že by se jí ujal některý z členů petičního výboru a interpeloval některého z ministrů nebo premiéra. Doufejme, že se nějaký odvážlivec najde,“ uzavírá Hnízdil.

zdroj: Epoch Times, ČR.

Similar Posts

Napsat komentář